Mudamassaaž
Uudse meetodina TERE KK poolt on välja töötatud mudamassaaž.
Mudamassaaži puhul kasutatakse mudasegu, mis on homogeniseeritud desintegraatorveskis. Sobiva koostise saame meremuda segamisel turbamudaga. Muda soojendatakse eelnevalt 42-43 C. Homogeniseeritud mudasegu kantakse ühtlase kihina seljale. Kogu selja katmiseks piisab 350-400 g mudasegust. Selg kaetakse soojendusmähistega, mis on soojendatud samuti 42-43 C. Soojendusmähised tagavad mudasegu ühtlase temperatuuri kogu protseduuri vältel. Muda toimeaeg orienteeruvalt 25-30 minutit. Massaaži alustatakse peast, kätest, jalgadest.
Seejärel vabastatakse selg. Selja massaaž algab vaakummassaažiga, millele järgneb klassikaline manuaalne massaaž lülisamba ja õlaliigeste venitustega. Selja massaaži kestvus on 20-25 minutit.
Protseduur võimaldab ühendada maksimaalselt mudaravi toimet klassikalise massaažiga. Eelisteks on kasutatava muda väike hulk (350-400 grammi), mis teeb võimalikuks meetodi kasutamise kõigis massaažiga tegelevates asutustes. Meetod tagab seljalihaste maksimaalse lõõgastumise massaaži ajal ning sobib hästi ülekoormustest ja sundasenditest tingitud kaelaosa, õlavöötme ja selja vaevuste puhul.
Mudamassaaži kasutab oma töös näiteks OÜ Stressivaba.
Ravimuda humiinainete ekstraktiga massaažikreem
TERE KK ja AS Tallinna Farmaatsiatehase koostöös on valminud Haapsalu ravimuda humiinainete ekstraktiga massaažikreem.
Kreem sobib kasutamiseks normaalsele, kuivale ja tundlikule nahale ning lihasvalude korral keha- ja massaažikreemina.
Mudaekstraktis olevad looduslikud aktiivained ja mineraalid soodustavad naha uuenemist ja vähendavad selle ärritust. Kreem toimib põletiku- ja valuvastaselt, vähendab lihaspingeid. Vaseliinõli ja avokaadoõli niisutavad ja pehmendavad nahka ning on seetõttu sobilikud kuiva ja kestendava naha puhul.
Kehakreemina võib toodet kasutada igapäevaselt, massaažiks vastavalt massaažisagedusele. Üheks massaažiks kulub ~20g kreemi.
Protseduuri käigus kreem imendub ja ei vaja mahapesemist.
Massaažikreemi mõju uuring, mille eesmärgiks oli uurida kaela- ja õlavöötme funktsionaalset seisundi muutusi kroonilise kaela- ja õlavöötme müofastsiaalse valuga massaažikuuri järgselt ning üks kuu pärast ravi ja võrrelda saadud tulemusi ravieelsete näitajatega, viidi läbi AS Sanatoorium Tervises Pärnus 2013-2014 (uuringu juht Monika Übner, TÜ Pärnu kolledž). Massaaži läbiviimisel kasutati Haapsalu meremudast eraldatud humiinainete 1%-list kreemi.
Alates 2017. a. veebruarist teeb keskus koostööd OÜ Leiger LKga, kes valmistab frantsiisilepingu alusel TERE KK retsepti kasutades massaažikreemi. Vt. http://www.leigermuda.ee/shop/ravimuda-massaazikreem