Valupäevik on eestikeelne mobiilirakendus, mis võimaldab inimestel kaardistada valuepisoode päevade lõikes, märkides rakendusse nii valu piirkonna, tugevuse, esinemise aja kui ka tegevused, mis eelnesid valu tekkimisele või ägenemisele. Valupäevik võimaldab kasutajal mõista luulihas-konna ülekoormuse ja valu seoseid, tutvustab koduseid võimalusi valu vähendamiseks ning annab märku, kui sümptomid viitavad arstiga konsulteerimise vajalikkusele.Valupaevik

Tervishoiutöötajatele on Valupäevik abivahendiks, mis võimaldab saada detailse ülevaate patsiendi valu esinemissagedusest, tugevusest ja seostest igapäevaste tegevustega ning tõhustab seeläbi ravi või taastusravi planeerimist.

Valupäeviku on välja arendanud TLÜ Haapsalu kolledži rakendusinformaatika eriala vilistlane Tõnis Vaimann, kes on saanud selleks sisendi Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuselt (TERE KK). Lisaks on panustanud Valupäeviku arendusse TLÜ Haapsalu kolledži rakendusinformaatika eriala vilistlased Reelika Väli ja Herstin Arro. Google Play keskkonnas on võimalik katsetada mobiilirakenduse testversiooni.