Vibroakustilise teraapia (VAT) seadeldis ehk vibroakustiline voodi

Koostöös vibroakustika eksperdi Ivar Vinkeliga on TERE KKs välja töötatud uudse lahendusega vibroakustilise teraapia seadeldise prototüüp. Nimetatud vibroakustilise teraapia (VAT) seadeldise ehk vibroakustilise voodi intellektuaalomand on kaitstud tööstusdisainilahendusena (Ühenduse disainilahenduste register, nr 003004332-0001). Seadeldisel on uudne ja ergonoomiline asend, mis on mugav kasutajale ja protseduuride läbiviijale. See on mobiilne, kergelt hooldatav ja esteetiliselt sobiv erinevatesse keskkondadesse. Potentsiaalsed seadeldise kasutajad on meditsiini- ja wellnesstooteid tootvad ettevõtted, mis kasutaksid tööstusdisainilahendust litsentsi alusel vibroakustilise voodi valmistamisel.

 

Tööstusdisainilahenduse omanik: Tallinna Ülikool

 

Tööstusdisainilahenduse autorid: Arvo Pärenson, Taavet Pärenson, Raivo Hein

 

Litsentsilepingu alusel toodab OÜ SMARTdo nimetatud tööstusdisainilahendust kasutades healBED vibroakustilisi voodeid.

 

Ravimudasegud

Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuses (TERE KK) on välja töötatud ravimudasegu ja meetod selle valmistamiseks (Patenditaotluse nr P201500002, patendikiri nr EE 05778 B1). Leiutis käsitleb ravimudasegu, mis sisaldab 10-90 massiprotsenti balneoloogilist muda ja 10-90 massiprotsenti balneoloogilist turvast, kusjuures mõlemad komponendid on peenestatud osakeste suuruseni 5-10 μm. Patendikirjas nr EE 05778 B1 iseloomustatakse balneoloogilise muda ja balneoloogilise turba eri sisaldusega ravimudasegu ravitoimeid. Leiutis sisaldab ka meetodit ravimudasegu valmistamiseks.

 

Ravimuda-turba segu on mõeldud kasutamiseks eelkõige luu- ja lihaskonna ülekoormussündroomide preventiivse ravi eesmärgil. Luu- ja lihaskonna vaevused on olulised töövõimetuse põhjustajad. Käe-, jala-, selja- või kaelaprobleemid ning muud luu- ja lihaskonna vaevused on sageli väga pikaajalised ja piiravad oluliselt inimese töövõimet. Need haigused ja vaevused põhjustavad enamikes riikides tõsiseid probleeme ning nende ärahoidmisele ja ravile pööratakse üha suuremat tähelepanu. Selliste haiguste ravi, sealhulgas preventiivne ravi, omab olulist tähtsust tööealise elanikkonna tervise hoidmisel ja parendamisel (Patendikiri nr EE 05778 B1).

Ravimuda-turba segu kasutatakse edukalt kombineeritud meetodiga massaažis.

Mudamassaaž: http://terekk.ee/referentsid/ravimuda-tootearendus/

 

Leiutise omanik: Tallinna Ülikool

Leiutise autorid: Viiu Tuulik, Silver Saarik

 

Litsentsilepingu alusel toodavad ravimuda-turba segusid OÜ Leiger LK http://www.leigermuda.ee/shop/ravimuda-turbaga

ja CHM Solution OÜ.

2018.TERE_KK_Ravimudasegu_infoleht_EST