Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse (TERE KK) pakkumine uuteks massaažiteenusteks
Ravimuda-turbasegu
Pakume ravimudasegu kasutamise võimalusi massaažiteenuste rikastamiseks (nt mudamassaaž, käte-, randme- ja jalateraapiad, uued tõenduspõhised metoodikad, abivahendite kasutamise võimalused) ülekoormussündroomide ennetamiseks ja leevendamiseks ning termoneutraalse ravimudaseguga teenuse pakkumise võimalusi naha niisutamiseks ja koorimiseks. Aluseks TERE KK uuringud, läbiviidud arendused. Viime Teid kokku loodustoodete- ja abivahendite tootjatega (nt vildist mudaravi abivahend kätele ja jalgale s.o käe- ja jalatuubused jm).
TERE KK-l on väljatöötatud ja registreeritud patent Ravimudasegu ja meetod selle valmistamiseks. Patenditaotluse nr P201500002, patendikiri nr EE 05778 B1 ja selle alusel toodetakse Eestis ravimudasegu.
TERE KK poolt aastatel 2016-2019 läbiviidud uuringud, arendused on järgmised:
- ravimudasegude uuringu raames kogutud Eesti ravimuda proovide raskemetallide analüüs näitab, et raskemetallide sisaldus on Eesti ravimudas, turbas ja ravimuda-turba segudes normi piires.
- ravimudaturbasegude stabiilsuskontrolli tulemustele tuginedes saab väita, et desintegraatoriga ravimuda ja turba peenestamine väärindab algmaterjali, kuna suurendab ravimudas ja turbas aktiivainete sisaldust. Turba lisamine ravimudale stabiliseerib ravimudas olevate humiinainete sisaldust ning suurendab ravimuda-turba segu antioksüdatiivseid omadusi.
- uuringuga „Termoneutraalsete ravimuda-turbasegude mõju hindamiseks terve täiskasvanu naha funktsionaalsusele“ on saadud teadmine, et desintegraatoriga peenestatud Eesti ravimuda ja turba segu niisutab nahka ja on samas kooriva toimega.
- uuringuga „Luu-ja lihaskonna valude ennetamine ja ravi töövõime säilitamiseks ülaselja ja kaela ülekoormusvaludega töötajatel mudamassaaži mõju tulemusena“ on välja selgitatud, et ravimuda massaaž on tõhus lahendus kasutamiseks töötervishoius ülekoormusvalude ennetamiseks. Ka viie ravimuda massaaži protseduuriga on võimalik saada leevendust eelkõige nt kaelavalude ja alaselja valude korral, mille puhul ilmnes, et ravimuda massaažil on võrdluses klassikalise massaažiga ja sooja mähisega massaažiga püsivam efekt.
- uuringuga „Käte mudaravi võimalused kodustes tingimustes – mudatorbiku kasutamise pilootprojekt“ on välja selgitatud võimalused käte mudaravi protseduuride mudatorbikuga läbiviimiseks.
TERE KK viib aastatel 2020-2023 läbi järgmised uuringud ja arendustegevused:
- Uuring „Termoneutraalsete humiinainete mõju randmekanali ülekoormussündroomidele uuenduslikku abivahendit kasutades“ – alates 01.09.2020 – 31.05.2021;
- ravimuda-mudaravi valdkonnas tõenduspõhiste tervisetoodete ja teenuste arendustegevused (nt abivahendite prototüübid, materjalide spetsifikatsioonid, tooteraportid ja täiendatud kasutusjuhendid, tuginedes sihtgruppide vajadustele, huvile – alates 01.02.2020 – 31.08.2023.
Väärindatud ravimudaga erinevad tootelahendused
Tutvustame ravimuda ekstraktiga massaažikreemi kasutamise võimalusi, käte-, randme- ja jalateraapiates (uued tõenduspõhised metoodikad, abivahendite kasutamise võimalused) ülekoormussündroomide ennetamiseks, aluseks TERE KK uuringud, läbiviidud arendused. Viime sihtgrupi ettevõtjad kokku loodustoodete tootjatega.
Aastatel 2012-2015 läbiviidud uuringud:
- välja on töötatud ravimuda ekstraktiga massaažikreemi retsept
- uuringuga „Ravimudast eraldatud humiinainete kasutamine massaažil“ on saadud tulemus, et Eesti ravimudaga massaažikreemi kasutamine õlavöötme massaažil aitab vähendada valutunnet ja pikendab massaaži positiivset toimet
Ravimuda massaaži video
Ravimudasegu infoleht
– EST
– ENG
– RUS
Ravimudasegu kasutamine labakäte liigesvalude (osteartroosi) korral (EST)
Ravimuda mõju tutvustavad lühiklipid
– EST
– ENG
– RUS
RAVIMUDA-MUDARAVI UURINGUTE SÕNUMID TURUNDAMISEKS
TERE KK pakub võimalust koostöös välja töötada just Teie klientidele sobivad lahendused massaažiteenuste pakkumiseks – küsige lisainfot ja võtke meiega ühendust!
Eva Makienko
TERE KK direktor, Tervisedenduse ja ravimuda valdkonnajuht
5563 4012