Tervise edendamine on tegevusvaldkond, mis võimaldab üksikisiku, paikkonna ja ühiskonna tasandil muuta tervist määravad tegurid juhitavaks ning seeläbi tõsta nii inimese kui rahvastiku tervise-potentsiaali. Paikkonna arendamise protsessis on rõhuasetus osavõtul, inimeste võimete ja oskuste arendamisel, ühistunde ja identiteedi tugevdamisel, võttes arvesse kohalikku kultuuri, olemas-olevaid ressursse ja võtmeisikute motiveeritust. Oluline on silmas pidada, et paikkonna tervise arendamine on järjepidev protsess, millesse tuleb järjepidevalt investeerida.
Inimeste tervist ja heaolu mõjutab olulisel määral neid ümbritsev sotsiaalne, füüsiline ja majanduslik elukeskkond. Kohalikul omavalitsusel on õigus ja võimalus lahendada kohaliku elu küsimusi, mõjutades seeläbi oma paikkonna inimeste tervist.
Heade praktikate kogumine on abiks tervise edendamise tegevuste planeerimisel maakonnas, vallas ja linnas, asutustes, ettevõtetes, sisaldades näiteid eri piirkondadest ja mitmesuguste sihtgruppide seas läbi viidud tegevustest.
Hea praktika näiteid koguvad erialapraktika raames Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži tervisejuhi eriala üliõpilased. Usume, et praktikate keskkond on käepärane abivahend uute ideede ammutamiseks ja tegevuskavade koostamiseks ning kõik näited on suuremal või vähemal määral kohalikul tasandil rakendatavad.