Pikaajaliste haigusseisunditega laste ja noorte vaimse tervise parandamine
Pikaajaliste haigusseisunditega laste ja noorte vaimse tervise parandamine: seotud tõendite süntees (“Improving the mental health of children and young people with long term conditions: linked evidence syntheses”).
- Tegevuse Nimetus Pikaajaliste haigusseisunditega laste ja noorte vaimse tervise parandamine
- Valdkond Muu
- Toimumiskoht valismaa
- Tudeng Anu Ool
- Sihtrühm muu
-
Vajaduse kirjeldus
Projekt koosneb kahest süstemaatilisest ülevaatest. Teostame asjakohaste sekkumiste tõhusust ja kulutasuvust käsitlevate kvantitatiivsete teadusuuringute süstemaatilise ülevaate ning kvalitatiivsete uuringute ülevaate, mis uurib sekkumiste vastuvõtmise hoiakuid ja kogemusi laste ja noorte vaatenurgast, nende vanemad ja perekonnad ning sekkumismeetmetega seotud isikud.
1) Milline on LTC-ga laste ja noorte vaimse tervise häirete sümptomitega vaimse tervisega seotud sekkumiste tõhusus ja kulutõhusus?
2) Milline on selliste sekkumiste mõju sotsiaalse ja pere toimimise muudele põhiaspektidele?
3) Millised on tegurid, mis võivad parandada või takistada LTC-dega ja vaimse stressi sümptomitega laste ja noorte vaimse tervise parandamiseks mõeldud sekkumiste tõhusust ja / või nende edukat rakendamist? - Eesmärgid Eesmärgid on hinnata pikaajaliste füüsiliste tervisehäiretega laste ja noorte vaimse tervise parandamiseks mõeldud sekkumiste tõhusust ning uurida tegureid, mis võivad selliste sekkumiste kasulikke tulemusi soodustada või piirata.
-
Kirjeldus
Osalejad:
Lapsed ja noored (vanuses 0–25 aastat), kellel on diagnoositud pikaajalised füüsilised terviseolukorrad ja halva vaimse tervise, emotsionaalse stressi või käitumisprobleemide sümptomid.
Pikaajalisi füüsilisi tervisehäireid määratletakse kui "füüsilisi tervisehäireid, mida ei saa ravida, kuid mida saab ravida ravimite ja muude ravimeetoditega". Need hõlmavad kroonilisi haigusi, nagu I tüüpi diabeet ja astma, ning ka füüsilisi puudeid, nagu ajuhalvatus ja lihasdüstroofia.
Selles valdkonnas hiljuti avaldatud tõendusmaterjalide sünteesi tõttu jäetakse rasvunud laste uuringud välja.
Mõõduka või raske õpi- / intellektipuudega (keskmise raskusastmega või raske vaimse alaarenguga RHK10, st IQ <50) uuringud lastega välistatakse. Kaasame kõik sekkumised, mille eesmärk on vaimse tervise parandamine, ja eeldame, et need hõlmavad psühholoogilisi, farmakoloogilisi sekkumisi ja neid, kus kasutatakse psühholoogilisi ja farmakoloogilisi lähenemisviise. Vanematele ja lastele või peredele pakutavad sekkumised võetakse arvesse, kui nad teatavad laste ja noorte vaimse tervisega seotud tulemustest. Uuringud vanemate / laste või pere sekkumise kohta, milles kajastatakse ainult vanematele keskendunud tulemusi, jäetakse välja. Kuna taheti tagada, et tulemused oleksid mõtestatud, arutati järeldusi pikaajaliste füüsiliste tervisehäiretega laste ja noorte rühma, nende perekondade ja nendega töötavate praktikutega. Erinevate seisukohtade ja kogemuste laialdaseks levitamiseks viidi see läbi näost näkku arutelusid pidades üksikisikute ja gruppidega ning e-posti teel. On oluline, et leiud oleksid hõlpsasti kättesaadavad inimestele, kelle jaoks need on olulised. See hõlmab vaimse ja füüsilise tervise kliinikuid, tervishoiuteenuste volinikke, teisi teadlasi ning lapsi ja noori ning nende perekondi. - Allikad https://www.crd.york.ac.uk/PROSPERO/display_record.php?ID=CRD42015027353, https://www.arc-swp.nihr.ac.uk/research/improving-the-mental-health-of-children-and-young-people-with-long-term-conditions
-
Tulemused
Peamised tulemused
Laste ja noorte vaimset tervist kirjeldav tulemus, nt. depressiooni, ärevuse, emotsionaalse stressi või käitumishäirete, psühholoogilise tervise, psühholoogilise funktsiooni, suitsidaalse käitumise, tervisega seotud elukvaliteedi, unekvaliteedi ja enesevigastamise esinemise sümptomid.
1) LTC-de ja vaimse tervisega laste ja noorte hoiakud, kogemused, arusaamad ja mõistmine, kes on kogenud oma vaimse tervisega seotud sekkumisi.
2) Vanemate hoiakud, kogemused, arusaamad ja arusaamad, kelle lastel on LTC-d ja vaimse tervisega inimeste jaoks sekkumised.
3) LTC-de ja vaimse tervisega laste ja noorte jaoks interventsioone korraldanud praktikute hoiakud, kogemused, arusaamad ja arusaamad.
Täiendav tulemusTõhususe hindamiseks lisatakse aruandesse ka tulemused, mis kirjeldavad kooliskäimist, esmase tervisliku seisundi ravist kinnipidamist, kulusid ja ressursikasutust.
- Tagantjärele tarkus
- Koduleht https://www.arc-swp.nihr.ac.uk/research/improving-the-mental-health-of-children-and-young-people-with-long-term-conditions
- Illustreeriv materjal
-
Lisamaterjalid
- Sisestaja nimi Anu Ool